STIHL MS 500 İ Benzinli Testere
STIHL MS 500 İ, profesyonel ağaç kesim işlerinde kullanılmak üzere tasarlanmış güçlü ve dayanıklı bir benzinli testeredir. Yüksek performansı, hafif yapısı ve kullanıcı dostu özellikleri ile öne çıkmaktadır. Bu testere, hem deneyimli kullanıcılar hem de sektörde yeni olanlar için mükemmel bir seçimdir.
STIHL Enjeksiyon Teknolojisine sahip ilk motorlu testere. Piyasadaki en iyi güç-ağırlık oranı ve en kolay operasyonu sağlar. Büyük kerestelerin kesilmesi ve işlenmesi için idealdir. Bütün bu özellikleri hafif tasarımı ve olağanüstü hızlanma özelliğine borçludur. Yeni mahmuz, HD2 filtresi, kolay zincir değişimi için zincir dişlisi kapağındaki sabit somun, kontrollü dağıtımlı yağ pompası ve yakıt deposunu güvenli ve kolay doldurma için aletsiz yakıt kapağı.
Teknik Detaylar
Silindir Hacmi 79,2 cm³ Motor Gücü 5.00 kW (6.80 BG) OILOMATIC Zincir Dişi 3/8" OILOMATIC Zincir Tipi Rapid Super Comfort Ön Ayırmalı Hava Filtresi Var Pala Uzunluğu 50 cm Ses Gücü Seviyesi 119 dB(A) Zincir Yağı Deposu 0.33 L Ağırlık 6,3 kg AKDK Var Anti-Vibrasyon Sistemi Var Benzin Deposu 0.79 L Çok Fonksiyonlu Elcik Var Kolay Çekme ElastoStart Var Kompansatör Yok Kompresyon Azaltma Valfi Var 2-MIX Motor Var
| Silindir Hacmi | 79,2 cm³ |
|---|---|
| Motor Gücü | 5.00 kW (6.80 BG) |
| OILOMATIC Zincir Dişi | 3/8" |
| OILOMATIC Zincir Tipi | Rapid Super Comfort |
| Ön Ayırmalı Hava Filtresi | Var |
| Pala Uzunluğu | 50 cm |
| Ses Gücü Seviyesi | 119 dB(A) |
| Zincir Yağı Deposu | 0.33 L |
| Ağırlık | 6,3 kg |
| AKDK | Var |
| Anti-Vibrasyon Sistemi | Var |
| Benzin Deposu | 0.79 L |
| Çok Fonksiyonlu Elcik | Var |
| Kolay Çekme ElastoStart | Var |
| Kompansatör | Yok |
| Kompresyon Azaltma Valfi | Var |
| 2-MIX Motor | Var |
Özellikler
Anti-Vibrasyon Sistemi (CS)Hassas olarak oluşturulmuş tampon bölgeler motordan veya testere zincirinden kaynaklanan titreşimlerin operatörün ellerine ulaşmasını minimize eder. Böylece motorlu testereyi uzun süreler yorulmadan kullanabilirsiniz.
Yağlama Sistemi EmaticEmatic® pala STIHL OILOMATIC® zincir ile kullanıldığında klasik metodlara göre çok daha verimli ve düzgün bir yağlama ve daha az yağ tüketimi sağlar. Pala oyuğunda çok stratejik bir yere yerleştirilmiş olan iki rampa yağ akışını ve pala oyuğu ile zincirin yan yüzlerinin, ayrıca zincir bağlantı elemanlarının ve perçinlerin yağlanmasına yardmcı olur. Böylece yağ tüketimi %50'lere kadar düşmektedir.
Aletsiz Kilitlenebilir Depo KapaklarıYakıt ve yağ depoları için tasarlanan özel kapaklar kolayca açılıp kapanır ve hiçbir avadanlığa ihtiyaç olmadan kilitlenebilir. Sadece kulbu kaldırın, kapağı çevirip açın yada kapayın.Daha sonra kulbu indirerek kilitleme işlemini gerçekleştirin.
Kolay Çekme ElastoStartElastoStart# starter sapı STIHL'e özel bir spesiyalitedir. Starter ipinin tutma sapı içerisinde şok emici barındırır. Böylece starter ipini çektiğinizde çok daha az efor sarfedilmesine yardımcı olur.ElastoStart# starter sapı ilk çalıştırmada hissedilen ani ve en dorukta ki güçleri (kompresyon) farkedilir şekilde azaltır. Çekme yumuşatılır.
STIHL Enjeksiyon (i)STIHL enjeksiyon teknolojisi, MS 500i'nin olağanüstü düşük silindir hacmi ve düşük ağırlık ile son derece yüksek performans elde etmesini sağlar. Testere, yenilikçi teknolojisi ile 0,25 saniyede 0'dan 100 km / saate çok hızlı bir hızlanma elde eder. Güçlü testere hemen kullanıma hazırdır. Sensörler, hava basıncını ve iç ve dış sıcaklığı ölçer ve bilgileri kontrol ünitesine iletir. Bu, optimum yakıt miktarını ve ateşleme zamanlamasını belirlemek için tanımlanan değerlerin kullanılmasını sağlar.





Uygulama Alanları
STIHL MS 500 İ, özellikle ormanlık alanlarda, peyzaj düzenlemelerinde ve inşaat sektöründe yoğun olarak kullanılmaktadır. İster büyük ağaçlar, ister daha ince dallar olsun, bu testere, her türlü kesim işini zahmetsiz bir şekilde gerçekleştirebilir.
Sonuç
STIHL MS 500 İ benzinli testere, yüksek performansı ve kullanıcı dostu özellikleri ile profesyonel kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirilmiştir. Güçlü motoru, hafif yapısı ve gelişmiş teknolojileri sayesinde güvenli ve etkili bir kesim deneyimi sunmaktadır. Hem güç hem de konfor arayan ağaç kesim uzmanları için ideal bir tercihtir. STIHL kalitesi ile donatılmış bu ürün, işlerinizi daha kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlarken, uzun ömürlü kullanım için tasarlanmıştır.